понеділок, 27 травня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Протасів яр і Байкова гора

29 травня у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудеться 11-та краєзнавча лекція з циклу «Солом’янка. Історія твого району» від києвознавця Олександра Михайлика. Лекцію буде присвячено місцевостям Протасів яр і Байкова гора.
🔸 Заселення Протасового яру розпочалося у середині 19 століття. Але у давнину, 20 тисяч років тому, тут була одна із двох відомих на території Києва стоянок давніх мисливців на мамонтів. Її було відкрито при будівництві та подальшій розбудові залізниці.
🔸Наприкінці 19 ст. на місці колишнього хутора Байкова (про його історію також йтиметься) було споруджено військовий млин. Спалений у 1920 році, він за десятиліття, у 1930, став основою для споруд швейної та ткацьких фабрик.
🔸На частині Байкової гори, до північного схилу якої і прилягає Протасів яр, наприкінці 19 століття засновано Бактеріологічний інститут, а вже напередодні Першої світової війни постало Клінічне містечко. Згодом тут виник і всесвітньовідомий кардіологічний інститут, що носить ім'я свого засновника, Миколи Амосова.
🔸2003 року вулицю Протасів яр розширено, замість малопроїзної вулички прокладено широку автомагістраль. Тож йтиметься і про історію місцини вже у наш час.
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 29 травня
Час: о 17:30
Вхід вільний
Укриття є
📖 Читай в Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди

Літературно-музична зустріч із Ігорем Рубцовим

2 червня о 12:00 Центральна районна бібліотека імені Григорія Сковороди запрошує на Літературно-музичну зустріч із Ігорем Рубцовим - українським поетом, письменником, книголюбом, волонтером, "фотокором" багатьох культурних заходів столиці, і бібліотечних зокрема!
📚 Мало хто може змагатися з ним в кількості прочитаних книжок та написаних відгуків про них. Він пише ґрунтовно й емоційно, дозволяючи собі побути вашим провідником у світ книг. У решті речей він - людина працьовита, неговірка, самокритична.
✍️ Ми попросили його написати про себе для анонсу й отримали ось таку відповідь:
"Я - нетиповий східняк, чий рід діяльності не відповідає гірничій освіті. Шахтар з гуманітарними мізками. Рух до авторства видався повільним і невблаганним. Я не повинен був писати вірші й не намагався цього робити, аж доки рима не постукала сама. Від першого слова усвідомлював себе українським автором, хотів писати - тільки не заради процесу, а по суті. Через те вірші і проза - лише запис на папері того, що доставлено мені невідомо звідки, як раптові думки, записати які мене заохочувала пам'ять..."
💖 Ігор - давній друг бібліотеки. Ми дуже вдячні йому за багато добрих справ, зроблених ним щиро й не напоказ - така вже його природа. Однак, дуже хочеться нагадати вам - і йому самому, насамперед! - про його письменницький хист та неабиякий дар оповідача різних життєвих історій, які траплялися на його шляху і ставали незабутнім досвідом.
А тому приходьте наступної неділі - будете натхненно здивовані!
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 02 червня
Час: о 12:00
Вхід вільний
Укриття є

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Олександрівська слобідка

Шановні мешканці та гості Солом'янського району!
Запрошуємо вас на бібліо-екскурсію краєзнавця Олександра Михайлика "Олександрівська слобідка", яка відбудеться у суботу 25 травня.

💬Початок екскурсії об 11:00, ріг проспекту Повітряних Сил та вулиці Преображенської, навпроти заправки "КЛО". Тривалість становитиме орієнтовно 2-2,5 години.

💠Екскурсію буде присвячено Олександрівській слобідці, яка виникла у 1900-х роках як робітниче поселення. Чільне місце в екскурсії буде присвячене вулиці Преображенській – основній у місцевості. Тут частково є забудова 1930-х років, а також цікаві споруди 1950-х-1960-х. Побачимо найстаріше дерево місцини – Партизанський дуб віком 350 років. На прилеглій до Преображенської вулиці Олексіївській є два будинки, споруджені за експериментальними проєктами. На Олександрівській слобідці мешкали митрополит Василь Липківський, дисидент Іван Світличний, архітектор Дмитро Яблонський. Далі відвідаємо східну частину Олександрівської слобідки, яка зберегла одноповерхову забудову. Побачимо найстаріший будинок поселення – його ровесник, збудований ще 1905 року. Біля Інституту цукрових буряків мова буде йти про постать Григорія Гладинюка і невтілений проєкт притулку його імені. Та побачимо на завершення, як первісно виглядала місцина, де сьогодні існує Солом’янський ринок. 

💠 Мета нашої екскурсії - знайомлення мешканців району із історією Олександрівської слобідки, її архітектурною спадщиною, пам’ятками природи та визначними особистостями, що у ній жили.
Приєднуйтесь до екскурсії і відкривайте разом із нами сторінки минулого району!

Лекція "Як спілкуватись під час війни?"

Впевнені, що кожен з нас неодноразово шукав відповідь на це питання. Ми по-різному проживаємо наш травматичний досвід і на це впливає чимало чинників: наше місцезнаходження, чи є близькі в окупованих чи прифронтових зонах, хвилювання за рідних та друзів у війську та як наша психіка справляється зі стресовими станами.
Чи можливо все-таки зрозуміти один одного, якщо сприймаємо події через різний життєвий досвід? Якщо так, то як це зробити? Про це поговоримо з Олександрою Судак лекторкою волонтерського проекту "Як ти, брате?".
На лекції "Як спілкуватися під час війни?" піднімемо питання:
✔ складності спілкування під час війни;
✔ вплив соціалізації на психологічний стан і здібності до одужання;
✔ "Кишенькові посібники" як інструмент людей без психологічної підготовки;
✔ алгоритми спілкування (з тим, хто отримав травматичний досвід чи втратив близьку людину, з дітьми і ветеранами, серед військових та тими, хто на відстані).

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 25 травня
Час: о 13:30
Вхід вільний
Укриття є

Творчі читання: Основи мінної безпеки

👧👦 На Творчих читаннях 28 травня осягатимемо Основи мінної безпеки. Чекаємо на малих розумах!
😃 Що й казати, тема дуже актуальна. Добре, що є книжки для дітей, як от ця. Вони мають знати, як себе захистити.
⁉️ А ви говорите зі своїми дітьми про те, як запобігати небезпеці?
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 28 травня
Час: о 16:00
Вхід вільний
Укриття є!

середа, 22 травня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Солом'янський район

25 травня в Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудеться краєзнавча лекція "Солом’янський район" від краєзнавця Олександра Михайлика за мотивами його книги "Невідомі периферії Києва. Солом’янський район".

💬Лекцію буде присвячено не лише книзі про Солом’янський район, а й побіжно - усій серії "Невідомі периферії Києва", написаних у співавторстві із Семеном Широчиним, що складається з 8 книг, виданих протягом 2019-2023 років.

💠Чільне місце буде присвячено Солом’янському району - на прикладі місцин, що його складають, показано як периферії, окремі поселення, хутори - стали містом та його невіддільними частинами. Як розвивалися основні поселення, який спадок залишився від минулого, а що постало вже у 20 столітті. Допоможуть у цьому рідкісні карти, аерофотознімки, а також історичні та сучасні фото. Доповненням слугуватимуть уривки художніх творів, у яких згадано різні місцини Солом’янського району.

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 25 травня
Час: о 15:00
Вхід вільний
Укриття є

понеділок, 20 травня 2024 р.

Краєзнавча лекція "Маленькі скульптурки" від В'ячеслава Жмихова

😀Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди запрошує всіх на краєзнавчу лекцію "Маленькі скульптурки" (з циклу "Київ цікавий").
📖 Цієї середи, 22 травня о 17:30, зустрінемося з активним користувачем бібліотеки В’ячеславом Жмиховим, який радо розповість про цікавинки Києва, про які він дізнався сам, а відтак хоче поділитися своїми знаннями з вами, дорогі друзі!
🤗 Тож до зустрічі!
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 22 травня
Час: о 17:30

неділя, 19 травня 2024 р.

Творчі читання: "Тореадори з Васюківки"

📚 Наступного вівторка на Творчих читаннях у Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди читатимемо один з найулюбленіших літературних творів - від класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка.
🔹 "Тореадори з Васюківки" - трилогія, написана автором у 1963-1970 роках. До того, як вона була надрукована однією книгою, автор видав три повісті з трилогії окремими книгами: "Пригоди Робінзона Кукурузо" (1964), "Незнайомець з тринадцятої квартири" (1966) та "Таємниця трьох невідомих" (1970). Вперше всі три повісті разом однією книгою надруковано у 1972 році видавництвом "Веселка".
🔹 Цікаво, що 2004 року у видавництві "А-ба-ба-га-ла-ма-га" з'явилося нова, виправлена редакція книги, де автор вилучив ідеологічні радянські нашарування, вилучив деякі застарілі незрозумілі сучасному читачеві деталі та додав нові сюжетні лінії.
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 21 травня
Час: о 16:00
Вхід вільний
Укриття є

Презентація роману української письменниці Олесі Григор'євої

✍️ Найближчої неділі, 26 травня о 12:00 ми дещо відійдемо від традиційного формату музично-поетичних зустрічей, аби зустрітися з українською письменницею, киянкою Олесею Григор’євою, яка нині мешкає в Австрії, але днями прибуває до Києва.
📗 Маємо унікальну нагоду презентувати її роман "Хлопець у сталевих черевиках", який зовсім нещодавно побачив світ. Видання розраховане на підлітків і дорослих, дуже гарно проілюстроване.
🧍‍♂️ Це - дуже особиста історія, розказана на тлі подій, що відбувалися на Півдні України в середині минулого сторіччя. Роман оповідає долю хлопця з Півдня України, що отримав тяжке каліцтво під час Другої світової війни. Та попри біль і самотність герой бачить життя привабливим і повним пригод. Він багато тренується, аби почуватися рівним серед однолітків. Допитливість робить його успішним учнем. Хлопець закохується й починає мріяти, та чи не нагадає про себе травма у найбільш непідходящий момент?
👩 Про авторку. Олеся Григор’єва народилася у м. Києві. За освітою біолог. Кандидат біологічних наук за спеціальністю «екологія». Є автором низки наукових праць, брала участь у міжнародних наукових конференціях. Вірші Олесі Григор’євої друкувалися в літературно-мистецьких журналах і антологіях сучасної української новелістики та лірики, виборювали призи Міжнародних поетичних конкурсів. «Хлопець у сталевих черевиках» - це перший великий художній твір авторки і друга її книжка, після збірки поезій «Невідворотність».
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 26 травня
Час: о 12:00
Вхід вільний
Укриття є

четвер, 16 травня 2024 р.

Літературно-пісенна зустріч, присвячена Міжнародному дню сім’ї та родини

Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди запрошує усіх 19 травня о 12:00 на недільну Літературно-пісенну зустріч, присвячену Міжнародному дню сім’ї та родини!
✨ Цього разу на вас чекають улюблені пісні, які співають в українських родинах: "Цвіте терен", "В саду гуляла", "Виростеш ти сину", "Родина", "Вишиванка" та багато інших.
🌺 Особлива частина зустрічі – виконання родинних пісень наших шановних користувачів та відвідувачів. Давайте поділимось музичними традиціями своїх родин!
✨ А ще, ви дізнаєтесь про найдавнішу родинну пісню вже цієї неділі! Не пропустіть можливість поринути у чарівний світ родинної пісні.
💙💛 Приєднуйтесь до нас та відчуйте тепло і єдність української родини через пісню!


пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Людина не товар. Практикум від Управління патрульної поліції міста Києва

⁉️ Людина - не товар. Згодні ⁉️

Дійсно, часи рабовласництва-кріпацтва давно минули. Але, на жаль, і в ХХ столітті трапляється, що людина стає товаром. Це може бути - беззахисна дитина, безборонна юна дівчина, доросла жінка, а за певних обставин - навіть і чоловік. Тож наступна наша зустріч саме про це.

9 квітня о 16:00 запрошуємо на просвітницьку зустріч від Управління патрульної поліції міста Києва! Дізнаймося якнайбільше про те, як убезпечити себе та своїх близьких, як протидіяти торгівлі людьми і що робити, коли це вже трапилося.

Приходьте самі й розкажіть про цю зустріч своїм дітям, колегам, друзям, сусідам. Знання - сила!

понеділок, 29 квітня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Батиєва гора

1 травня о 17:30 у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудеться 9-та краєзнавча лекція з циклу "Солом’янка. Історія твого району" від києвознавця Олександра Михайлика. Лекцію буде присвячено місцевості Батиєва гора.
💬Батиєва гора є однією з найвищих точок міста, до того ж, попри початок заселення лише на межі XIX-XX століть, вона має цікаву передісторію.

Тож на лекції обговоримо різні версії походження назви – як легендарні, так і підтверджені документально. Дізнаємося про те, що було на горі до появи поселення; яку забудову має гора; про незвичайну церкву у колишньому резервуарі для води та сам резервуар; про школу на Батиєвій горі та її видатного архітектора; як розбудувалася місцина у 1940-х-1960-х. А також згадки про Батиєву гору у художній літературі.

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 1 травня
Час: о 17:30
Вхід вільний
Укриття є

середа, 24 квітня 2024 р.

Музично-поетична вербна неділя

😃Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди запрошує 28 квітня о 12.00 на літературно-музичну вербну неділю. Усі охочі зможуть процитувати свої улюблені вірші та виконати пісні, наповнені світлом, добром, щедрістю, любов’ю до всього прекрасного на землі.
🌿Вербна неділя символізує прихід до Єрусалиму Ісуса Христа, що був уособленням пророчої місії, щоб принести на землю Боже світло любов, радість і мир. Давайте прийдемо на нашу недільну зустріч до бібліотеки, щоб у форматі літературних читань та виконання пісень подарувати і собі, і ближнім світло добра, любові та радості, яке, особливо зараз, нам вкрай необхідне! 

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 28 квітня 
Час: о 12:00
Вхід вільний
Укриття є

понеділок, 22 квітня 2024 р.

Презентація іронічного детективу Олени Воротнікової

📚Найближчого четверга, 25 квітня, о 17:00 у Центральній бібліотеці Солом’янки відбудеться презентація книги іронічних детективів "Марта: режим детектива" Олени Воротнікової.
🌞Книга "Марта: режим детектива" - захопливий іронічний детектив, сплав інтриги, гумору та кохання. Головна героїня Марта Косач, під час повномасштабного вторгнення московії до України, переїжджає разом із сином-підлітком до Варшави перечекати війну. Але жіночий авантюризм та бажання розкрити усі злочини, які тільки зустрічаються на її шляху, робить життя переселенки сумбурним та небезпечним… 
💬Олена Воротнікова - сучасна українська письменниця, авторка іронічних детективів і сучасної прози. До повномасшабного вторгнення - російськомовний проєктний менеджер у столичній енергетичній компанії. Нині мешкає у двох країнах - Україні та Словенії. Має доньку і двох онуків.

Приходьте, буде цікаво!
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 25 квітня
Час: о 17:00
Вхід вільний
Укриття є

пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

Літературно-музична зустріч "Український рок"

💙💛 Ви любите Український рок? Чи добре знаєте легендарні рокові гурти "Плач Єремії", "Океан Ельзи", "Скрябін", "ВВ", "Нічлава-блюз", "Гроно"+Тарас Петриненко? Коли востаннє співали їхні незабутні хіти?
😀А як щодо того, щоб разом відтворити волелюбну рокову атмосферу в Центральній бібліотеці імені Григорія Сковороди? МИ готові, а ви?! 

🏡 вул. Освіти, 14а
📆 14 квітня, 12:00
💸 Вхід вільний
✅Укриття є

Творчі читання. "Мрія Піноккіо" чи "Пригоди Буратіно" ?

👧👦На Творчих читаннях, 16 квітня, у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди знайомитимемося одразу з 📗📘📙 версіями однієї казкової історії про дерев’яну ляльку Піноккіо - від Карло Коллоді "Пригоди Піноккіо", Олексія Толстого "Золотий ключик або Пригоди Буратіно" та Ейн Лейсен "Мрія Піноккіо". 
☝Нагадаємо, що оригінальний твір італійського письменника Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо» (італ. "Le avventure di Pinocchio") побачив світ понад 140 років тому - у 1883 р., і відтоді став найвідомішим твором дитячої літератури в Італії, а згодом у всьому світі. Казку адаптовано більш ніж 260 мовами світу та перекладено понад 300 мовами. 
📘За взірець ми візьмемо класичну історію "Пригоди Піноккіо" від видавництва "Країна Мрій" (2009) в перекладі Оксани Донічевої, і порівняємо її з двома іншими - настільки глибоко, наскільки вистачить часу. А ось взяти книжки додому і разом із батьками дослідити всі деталі можна завжди!
Зацікавилися? Чекаємо на вас!
📆 16 квітня
⏰16:00
🏡 вул. Освіти, 14а
💸 Вхід вільний
✔ Укриття є

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Чоколівка

17 квітня у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди ві будеться 8-ма краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району" від києвознавця Олександра Михайлика. Лекцію буде присвячено місцевості Чоколівка.

☑ Хоча Чоколівка виникла вже на початку ХХ століття, але теж має свою цікаву історію появи. До того ж, це одна із небагатьох місцевостей у Києві, яку названо на честь конкретної особи.
☑ Тож згадаємо про особистість Миколи Чоколова та його роль у появі поселення. Дізнаємося про те, як воно розвивалося й що вціліло з першого періоду його забудови; як місцина розбудовувалася у 1940-х-1950-х роках; що було втілено, а що залишилося лише на рівні проєктів; якими є реальні межі Чоколівки, і чому її назва у народі поширилася й на сусідній Першотравневий масив.

Зацікавилися темою? Чекаємо на вас! ✅
Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 17 квітня
Час: о 17:30
Вхід вільний
Укриття є

Як захистити себе від шахрайства? Практикум від Управління патрульної поліції міста Києва

Ви колись стикалися з шахраями?
😏Тоді ви погодитеся, що кращих акторів і маніпуляторів годі й шукати! Але штука в тім, що шахраїв шукати не треба - вони вас самі знайдуть, і "візьмуть в обіг" щойно відчують слабинку.
😥 За які ж емоційні гачки нас смикають, що це явище аж таке поширене в нашому суспільстві?

☝ Насамперед, їхня сила в тім, що вони діють зненацька, підступно, і заскочити можуть будь-де й будь-коли - посеред дня й ночі - удома, на вулиці, у магазині, в транспорті, на пошті, коло банківського терміналу - віч-на-віч, телефоном або в інтернеті… Цей список можна продовжувати до нескінченності, адже винахідливості можна тільки позаздрити.
☝Жертвою маніпуляторів може стати будь-хто, але найбільш вразливими категоріями є пенсіонери, підлітки та особи, які не мають знань і навичок з інформаційної гігієни в мережі. У людини в одну мить може не стати грошей, заощаджень, цінностей, нерухомості, документів, конфіденційної інформації…

🚔18 квітня о 16:00 запрошуємо на просвітницьку зустріч від Управління патрульної поліції міста Києва, яка найчастіше стикається з фіксацією випадків шахрайства та володіє практичними інструментами, які можуть запобігти багатьом неприємностям, та розповість, як діяти, якщо людина вже потрапила на гачок.
👉 Приходьте самі й розкажіть про цю зустріч своїм літнім батькам, колегам, друзям, сусідам. Знати, як себе захистити - обов'язок кожного!

Вечір міцної поезії та відвертих розмов

✅ Запрошуємо на Вечір міцної поезії та відвертих розмов з воїном, поетом, учасником Форуму військових письменників Рустамом Гівазовичем (позивний Бармен). 
💙💛Під час короткої відпустки Рустам проведе творчу зустріч із шанувальниками та поділиться віршами, в яких звучить жива, теперішня історія країни, що твориться у запеклій боротьбі. 
Автор вправно володіє поетичним словом і має неабиякий дар - донести до сердець як реальність війни, так і силу людського духу. 
Отже, на вас чекають вірші про війну, життя, любов, вибір та сенси, народжені у вогні, прямота розмов та неперевершений гумор.

🏡Місце: Київ, вул. Освіти, 14а
📆Дата: 20 квітня 
⏰Час: о 16:00
💸Вхід вільний
✔Укриття є

середа, 10 квітня 2024 р.

Медитаційна арт-зустріч "Теплі миті"

🌞 Не потрібно бути художником і вміти ідеально малювати, щоб створити картину. Наша задача – завдяки кольорам створити теплий образ, спогад з дитинства (босоноге літо на шовковиці, чи багаття з сусідськими хлопцями, перший велосипед абощо), який грітиме вас у наші непрості часи. 
📚Друзі, Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди та неформальна волонтерська ініціатива "Культ_о_Во" (культура і волонтерство) запрошує вас на затишну зустріч, яка додасть вам трішки наснаги у непрості часи, а також посприяє збору на ЗСУ. 
За понад два роки повномасштабної війни ми вже зрозуміли, що шлях до Перемоги – це виснажливий марафон. І щодня внутрішні сили та мотивація можуть по краплі зникати. Тому, аби знайти додаткові ресурси всередині, наснажитися, поринути у теплі миті, побути в колі приємних людей, кличемо на нашу зустріч. 
Хто буде?
💙 Анна Дерев'янко, комунікаційниця, волонтерка, яка обожнює малювати. 
💛 Любов Єремічева, журналістка, письменниця, певний час мешкала в індійському ашрамі. 
Що буде? 
💖Спершу – трохи медитації. У складні часи маємо тримати баланс і бути в ладу із самими собою. Любов Єремічева запропонує освоїти нескладну медитацію.
Далі – творча робота кожного з акриловими фарбами на полотні. Її куруватиме Анна Дерев’янко. Завдяки практиці медитації Ви зможете спіймати натхнення, і відтворити усе це в кольорі. 

💸 Крім того, на заході ви зможете задонатити для бійців 2 механізованого батальйону 3 Окремої Штурмової Бригади. 
Матеріали для творчості забезпечують організатори події. 
Також на заході Ви зможете придбати книжки чи листівки Любові, кошти з яких також підуть на Перемогу.

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 11 квітня 
Час: о 17:00
Вхід вільний
Укриття є

четвер, 4 квітня 2024 р.

Творчі читання. Кумедні вірші

На Творчих читаннях 9 квітня у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди поринемо у вир поезії для дітей від майстрів слова Грицька Бойка, Григорія Фальковича та Віри Правоторової! У цьому нам допоможуть книжки:
📗 Грицько Бойко "Кумедні вірші. Найкращі вірші для дітей" - ювілейне видання до 100-річчя автора. 
Український письменник Грицько Бойко залишив по собі незабутній творчий спадок, адже як ніхто інший, вмів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором дотепно й незлобливо показати "зворотній" бік дитячої вдачі.
📕 Григорій Фалькович "Смик-Тиндик. Найкумедніші вірші для малят і дорослих"
Наш сучасник, киянин, лавреат багатьох літературних премій Григорій Фалькович також вміє дуже оригінально й весело розповісти дітям про світ довкола!
📙 Віра Правоторова "Віршики із солом’яного кошичка"
Чудова сучасна дитяча поетеса з міста Рівного, лавреатка літературних премій Віра Правоторова пише свої твори також дуже винахідливо, але по-жіночому м’яко, тонко, тепло й настроєво!
😏А ще на зустрічі з’ясовуватимемо, що спільного у поезії і конструктора "Лего". Буде цікаво, приходьте! 
9 квітня о 16:00 / вул. Освіти, 14а
Вхід вільний! Укриття є!

вівторок, 2 квітня 2024 р.

Літературно-музична зустріч "Квітка з України"

🌸До 71-ї річниці від Дня народження унікальної американської співачки українського походження Квітки Цісик, 7-го квітня о 12:00 Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди запрошує на літературно-пісенну зустріч "Квітка з України".

🌸Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 р. в передмісті Нью-Йорка, в сім’ї українських емігрантів. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки.

Усі хто хоче і любить співати зможуть виконати пісні на зустрічі із репертуару легендарної співачки. Серед цих пісень: "Пісня про рушник", "Стоїть гора високая", "І шумить і гуде", "Ой, видно село", "Стоїть дівча над бистрою водою", "Черемшина", "Комарик", "У горах Карпатах", "Іванку, Іванку", "Місто спить", "Я піду в далекі гори" та інші.

А також буде показано короткометражний фільм із життя та творчості Квітки Цісик.
😀Запрошуємо усіх, кому цікаво згадати сторінки з життя неповторної співачки, а також виконати пісні із її записаних альбомів.

пʼятниця, 29 березня 2024 р.

Творчі читання. Блакитний записник

📘 Наступного вівторка читатимемо книжку сучасної української письменниці Галини Ткачук "Блакитний записник", написану від особи Блакитного Записника, що зберігає таємниці школярки Влади. Блакитний Записник розповідає історію про те, як на початку великої війни дівчинка виїхала зі своєю мамою до Польщі, і там мусила розпочинати нове життя - іти до чужої школи й заводити нових друзів, що говорять чужою мовою. Усе це дуже непросто, але її вірний друг Записник завжди був з нею: мама дозволила взяти з собою одну іграшку й одну книжку.

😀Книга надійшла до бібліотеки у Валізці з книжками від Гете-Інституту. Її рекомендовано командою експерток Простору дитячої книги "БараБука" як терапевтичну - вона вчить співчувати, проговорювати відчуття, зберігати найкращі спогади й залишати в минулому те, що варто залишити.

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 2 квітня
Час: о 16:00
Вхід вільний
Укриття є

Практикум "Протидія домашньому насильству"

☝Наступного четверга, 4 квітня о 16:00 запрошуємо вас на практикум від Управління патрульної поліції міста Києва щодо протидії домашньому насильству.

✔ На практикумі ми навчимося розпізнавати насильство та його різновиди, отримаємо необхідну інформацію та чіткі алгоритми дій у тій чи іншій ситуації.
✔ Нашими провідниками на шляху викорінення домашнього насильства в українському суспільстві будуть інспектори відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції, капітан поліції пані Ірина Захаренко та рядовий поліції пан Володимир Лисак
✔ Окрім того, на зустрічі ви можете проговорити з фахівцями будь-яку проблему, що вас хвилює, та отримати важливі рекомендації.

вул. Освіти, 14а
4 квітня, 16:00
Вхід вільний
Укриття є

Презентація книги Олександра Бабінського "Майя"

📚 4 квітня о 13:00 Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди запрошує на презентацію нової повісті Олександра Бабінського "Майя"
😃 Читачі нашої бібліотеки можуть знати Пана Олександра за його книгою з психолінгвістики "Коли мова має значення", яку він презентував у бібліотеці цієї зими.
 
💬 Олександр Бабінський – письменник, психолог, викладач і тренер з soft skills. Народився на Донеччині, здобув філологічну, а згодом психологічну освіту. Дослідник мови як інструменту впливу на життя людини. Зарекомендував себе як жанровий експериментатор і прихильник позитивної психології. Його письменницькі дослідження в царині містики й паралельних вимірів роблять твори цікавими і непересічними. 

💠Людське життя – це багатовимірна гра в шахи. Ми бачимо не всі поля, на яких граємо, зауважує персонаж нового твору Олександра Бабінського. І саме тому не завжди завершуємо гру вчасно. Отож карма, провидіння, доля чи фатум знову і знову повертає нас до гри – доки ми її не завершимо. Людина може скніти у замкнутому колі подій і персонажів все життя, а може наважитися і вийти з нього. Герой метафоричної повісті Оен уже давно розпочав свою Гру в Задзеркаллі. Він змушений залишатися в колі випробувань, доки не складе всі необхідні іспити.  

4 квітня ⏰ 13:00  🏡вул. Освіти, 14а  💸 Вхід вільний   ✔Укриття є

Мотиваційні зустрічі з Катериною Флекман. Зустріч 7. Проєкт "Щастя під час війни"

Проєкт "Щастя під час війни", як скласти стратегію для особистої перемоги 
🌸7-ма зустріч у Центральній бібліотеці Солом’янки з практичною психологинею, авторкою книги "Ти вивезеш" Катериною Флекман відбудеться в суботу 6 квітня

🌸Цього разу з’ясовуватимемо: чи можна бути щасливим під час війни, як скласти стратегію особистої перемоги й що з нами буде, якщо ми, українці, розучимося бути бути щасливими. Адже велика перемога складається з мільйонів маленьких перемог. 

Чекаємо на вас! 
🏡 вул. Освіти, 14а
📆 6 квітня, 16:00 
💸 Вхід вільний
✔ Укриття є

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Совки

3 квітня у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудеться 7-ма краєзнавча лекція києвознавця Олександра Михайлика
📑 Лекцію буде присвячено найдавнішій місцевості Солом'янського району - Совкам
Ми дізнаємося про заміський двір Володимерка, який був попередником поселення, про давні назви довколишніх урочищ. Згадаємо, як у середині 19 століття Совки описав видатний етнограф Домінік де ля Фліз. Дізнаємося, яка промисловість була у Совках на початку 20 століття, як поселення було приєднане до Києва і як розвивалося у його складі. Згадаємо про історію церкви у Совках та її долю. Розповідь буде супроводжуватися старовинними картами, малюнками, рідкісними фото.
👉Совки унікальні тим, що не лише є найдавнішим поселенням Солом'янського району, а й попри сторічне перебування в межах Києва, зберегло давню планувальну структуру та досі має лише одноповерхову забудову.
😍 Зацікавилися темою? Чекаємо на вас!

Місце: вул. Освіти, 14а
Дата: 3 квітня 
Час: о 17:30
Вхід вільний
Укриття є

понеділок, 25 березня 2024 р.

Зустріч з Галиною Яблонською

27 березня, у Всесвітній день театру, в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди відбудеться зустріч з легендарною українкою, акторкою театру і кіно, Народною артисткою України й мешканкою Солом’янки - Галиною Яблонською
💖Зустріч буде присвячено виставі "Самотня леді", у якій вона понад 100 разів зіграла роль головної героїні, літньої акторки Лесі Богданівни, та яка багато років поспіль збирала аншлаги у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка.
До зустрічі вже цієї середи!😀

🏡 вул. Освіти, 14а
📆 27 березня, 17:00
💸 Вхід вільний
✅ Укриття є

пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Поетична зустріч "Поезія українських шістдесятників"

💙 Сила українських шістдесятників 💛
🌟Цієї неділі, 24 березня, у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудуться поетичні читання до Всесвітнього дня поезії, присвячені українським шістдесятникам.
🌟60-ті роки ХХ століття в українській літературі були періодом стрімкого відродження національного духу. Українці можуть пишатися цілою плеядою прекрасних поетів, які своїм сяйвом затьмарили чорну діру на місці поколінь винищеної червоним терором української інтелігенції, й чиї найплідніші роки припали на цей короткий період поміж репресіями. Але й вони губилися в тіні російських зіркових постатей, чиї імена громихали на весь Союз та збирали цілі стадіони.
💖Тож якщо ви - фанат української поезії 60-х, або ще про це не підозрюєте, запрошуємо долучитися до поетичних читань. Готуйтеся дивувати й дивуватися! Багато говоритимемо про імена й читатимемо улюблені вірші.
Минулого разу зустріч відбувалася в інтерактивному форматі, за максимальної включеності учасників. Плануємо продовжувати в тому ж дусі. До зустрічі!

🏡 вул. Освіти, 14а
📆 24 березня о 12:00
💸 Вхід вільний
 Укриття є

четвер, 21 березня 2024 р.

Мотиваційні зустрічі з Катериною Флекман. Зустріч 6. Натхнення - навіщо потрібна сміливість творити

💠Натхнення – навіщо потрібна сміливість творити
🌸6-та зустріч у Центральній бібліотеці Солом’янки з практичною психологинею, авторкою книги "Ти вивезеш" Катериною Флекман відбудеться найближчої суботи!
👀Для того, аби жити наповнено, конче потрібне натхнення. Про те, де його шукати під час війни, і що, власне, є джерелами натхнення, дізнаємося вже за кілька днів від нашої невтомної мотиваторки! 
Чекаємо на вас!

🏡вул. Освіти, 14а
📆23 березня, 16:00
💸Вхід вільний
✔Укриття є

Творчі читання. Блакитний записник

📘Наступні Творчі читання у Центральній бібліотеці Солом’янки буде присвячено книзі сучасної української письменниці Галини Ткачук "Блакитний записник".
👩Книжка, написана від особи Блакитного Записника, що зберігає таємниці школярки Влади, і розповідає історію про те, як на початку великої війни вона виїхала зі своєю мамою до Польщі, і там мусила розпочинати нове життя - іти до чужої школи й заводити нових друзів, що говорять чужою мовою. Усе це дуже непросто, але її вірний друг Записник завжди був з нею: мама дозволила дівчинці взяти з собою одну іграшку й одну книжку.
💝Книжка надійшла до бібліотеки у Валізці з книжками від Гете-Інституту. Її рекомендовано командою експерток Простору дитячої книги "БараБука" як терапевтичну книгу - вона вчить співчувати, проговорювати відчуття, зберігати найкращі спогади й залишати в минулому те, що варто залишити.
🏡Місце: вул. Освіти, 14а
📆Дата: 26 березня 
⏰Час: о 16:00
💸Вхід вільний
✔Укриття є

пʼятниця, 15 березня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Солом'янка

🏡 20 березня у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбудеться 6-та краєзнавча лекція "Солом’янка" від києвознавця Олександра Михайлика.
✔ Лекцію буде присвячено місцевості Солом'янка, яка дала назву усьому адміністративному району. Ми дізнаємося, коли почалося заселення цієї місцини і які назви вона мала. З'ясуємо походження цих назв. 
✔ Поговоримо про роль залізниці в розвитку Солом'янки, про історію церкви Покрови Пресвятої Богородиці та навколишньої місцевості. 
✔ Дізнаємося, як протягом ХХ століття змінився вигляд Солом’янки і як вона набула сучасного вигляду. 
✔ А ще про видатних постатей, згадки у літературі й цілу низку цікавинок.
Зацікавилися темою? Чекаємо на вас! 😃

вул. Освіти, 14а
20 березня о 17:30
Вхід вільний
Укриття є

середа, 13 березня 2024 р.

Жива розмова з представниками патрульної поліції

🚔 Що ми знаємо про патрульних поліцейських? 
Ким вони є для нас сьогодні?
Це круті, як в американських фільмах копи, які завжди допоможуть чи умовні участкові, до яких не дуже то й хочеться звертатися? 
👀 Чи знаємо якою є насправді їх робота? 
Чи уявляємо собі, скільки всього вони роблять, щоб, попри всі виклики, які принесла війна, ми безпечно ходили вулицями рідного міста? 
А взагалі, чи давно ви просто по людськи спілкувалися з патрульними? 
Чи знаєте скільки всього корисного, потрібного й важливого можна від цих людей у формі дізнатися? 

21 березня о 17:00 запрошуємо на живу розмову з представниками патрульної поліції Солом'янського району.
Цього дня на всі ваші/наші питання про роботу патрульних, про все що б ви хотіли, але соромилися чи не знали як і де дізнатися, будуть відповідати інспектори відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Лисак Володимир Володимирович та Захаренко Ірина Юріївна.

Запрошуємо і обіцяємо, що буде цікаво!
Адреса: вул. Освіти, 14а
Вхід вільний!
Укриття є.

понеділок, 11 березня 2024 р.

Творча зустріч і майстер-клас "Малюнок кавою" з Наталією Чісліною

😀📙 17 березня бібліотека для дорослих імені Михайла Слабошпицького запрошує всіх бажаючих на творчу зустріч з поеткою, режисеркою і громадською діячкою з Житомира - Наталією Чісліною
Будемо говорити про інтимну та філософську лірику, а також проводити майстер-клас "Малюнок кавою".
Адреса: вул. Новгород-Сіверська, 5
Вхід вільний!

Презентація роману Василя Добрянського "Пані Валевська"

💝 "Ви відібрали моє серце..." (Наполеон)
Запрошуємо на презентацію роману "Пані Валевська. Фатальна жінка Наполеона" Василя Добрянського!😀
📗Приєднуйтеся до цієї захопливої події, щоб дізнатися більше про життя графині Марисі Валевської, відомої як польська дружина Наполеона. У цьому романі читач має унікальну можливість спостерігати пригоди головної героїні та відчути всі її переживання, оскільки автор розкриває секрети й таємниці історії.
👀Василь Добрянський - прикарпатський письменник, журналіст, що пише під псевдонімом Борис Крамер, володар чисельних нагород та відзнак. Зокрема, у 2019 році його твір "Зламані сходи" отримав Гран-прі в номінації "Романи" на Міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова".

📝Унікальна можливість отримати автограф від автора!
Місце: м. Київ, вул. Освіти, 14а
Дата: 21 березня
Час: 18:00
Вхід вільний!
Укриття є ✔

Тож, не пропустіть цю унікальну можливість поринути в літературний світ разом з Василем Добрянським в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди!
Запрошуємо всіх поціновувачів літератури та пригод!

Літературно-музична зустріч до Дня українського добровольця

14 березня Україна відзначає День українського добровольця. 
В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Генерала Кульчицького.
Цьому дню, і всім Добровольцям - мужнім, сміливим, сильним духом людям, тим, хто без вагань став на захист рідної землі, присвячується наша наступна недільна зустріч.
💚Спеціальний гість зустрічі - отець Ростислав Височан, священник УГКЦ, капелан, виконувач обовʼязків начальника відділу із взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капелантсва ЗСУ. 
Військові, які стоять на захисті нашої країни, зіштовхуються з викликами, що випробовують не лише їхню фізичну міць, але й мораль та духовність. У такі моменти важливо мати поруч людину, яка здатна поділитися досвідом, дати пораду або просто підтримати словом.
🙏"Наше капеланське гасло – бути поруч з українським воїном, щоб підтримати його. "Бути поруч" не означає ходити за ним крок у крок і нав’язуватися, але бути біля нього тоді, коли йому це потрібно", - переконаний о. Ростислав Височан, військовий капелан УГКЦ, випускник УКУ.

У розмові почуємо:
- досвід служіння військового капелана;
- цінні поради про комунікацію з військовими;
- чи є Бог там, де війна?
Закликаємо вас долучитися до цього важливого діалогу🙏
Також ті, хто хочуть і люблять співати, зможуть виконати відомі та невідомі патріотичні пісні, присвячені нашим хоробрим воїнам-захисникам та нашій рідній Україні.

🏡 вул. Освіти, 14а
📅17 березня
⏰ 12:00
💸Вхід вільний
✔Укриття є

пʼятниця, 8 березня 2024 р.

Мотиваційні зустрічі з Катериною Флекман. Зустріч 5. Стосунки - ролі, в які ми граємо

👪 Стосунки – ролі, в які ми граємо 👥
👀 Безперечно, у нашій щоденній комунікації ми постійно відіграємо якусь роль, що впливає на нас та інших. А що це за ролі, які вони бувають, і що передбачають, з’ясуємо невдовзі! Чекаємо вас на наступній мотиваційній зустрічі з психологинею Катериною Флекман!

вул. Освіти, 14а
7 березня, 18:00
Вхід вільний
Укриття є

четвер, 7 березня 2024 р.

Творчі читання. Бюро винаходів Цукінька

🐹На наступних творчих читаннях березня у Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди знайомитимемося з пізнавальною книжкою "Бюро винаходів Цукінька" від сучасної української письменниці та науковиці Уляни Письменної, яка пов’язала своє життя з інженерією та економікою.
👦👧Чекаємо усіх маленьких дослідників та винахідників, що цікавляться природою речей та явищ та мріють зробити власні вагомі відкриття.
☝Звертаємо увагу батьків, що з березня Творчі Читання розпочинаються о 16:00
🏡вул. Освіти, 14а
12 березня, 16:00
Вхід вільний
Укриття є

Гумористично-музична вистава «Селфі з кумом»

😊10-го березня о 12:00 у Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди, у рамках літературно-пісенних зустрічей, відбудеться гумористично-музична вистава «Селфі з кумом» за українським сміховим фольклором і творами Степана Руданського, Павла Глазового, Юрія Кругляка і Василя Триліса.
💙💛Цю яскраву ікебану гумору для вас створили режисер, заслужений діяч мистецтв України Сергій Архипчук, актори Ангеліна і Борис Великі, бард, автор пісень Ігор Жук та бандуристка Оксана Хавтур.
Як писав незабутній Павло Глазовий, «Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх!»😄
Також ті, хто хочуть і люблять співати, виконають улюблені пісні на вірші українського кобзаря і пророка Тараса Шевченка, 210-річницю з народження якого ми відзначатимемо 9-го березня.

субота, 2 березня 2024 р.

Краєзнавча лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району": Селище Першого Травня та Першотравневий масив

У середу, 6 березня у Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди відбудеться п’ята краєзнавча лекція з циклу "Cолом'янка. Історія твого району" від києвознавця Олександра Михайлика - "Селище Першого Травня та Першотравневий масив".

😍Лекцію буде присвячено одному з перших робітничих селищ Києва - селищу Першого Травня, його історії, особливостям забудови.
Дізнаємося, що вціліло з забудови селища. Також чільне місце буде присвячено Першотравневому масиву - другому за ліком у Києві житловому масиву. Дізнаємося, скільки варіантів оздоби будинків було створено, як змінювався підхід до забудови. Також згадаємо про видатних постатей, які жили на Першотравневому масиві, поспілкуємося про залишки Кадетського гаю та інші цікавинки.

Зацікавилися темою? Чекаємо на вас!

🏡 вул. Освіти, 14а
📅 6 березня о 17:30
💸 Вхід вільний
✔ Укриття є

пʼятниця, 1 березня 2024 р.

Творчі читання. Емоціємір інспектора Дила

На Творчих читаннях у Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди 5 березня знайомитимемося з власними емоціями за допомогою книжки "Емоціємір інспектора Дила" від Сусанни Ісерн, іспанської психологині, письменниці, авторки численних книжок та мами трьох дітей.
😉Разом розберемося, що ж таке емоції, які вони бувають і як впливають на нас та наші взаємини з іншими, навчимося їх розпізнавати, вимірювати і керувати ними!
📔Ця книжка не проста. По-перше, вона з "Валізки з книжками", яку бібліотека отримала нещодавно. По-друге, вона цікава, яскрава і добра.
Нагадаємо, проєкт "Валізка з книжками з України" започатковано в допомогу українським дітям, які опинилися в різних кінцях світу на тлі російської загарбницької війни проти України, та реалізовано Goethe-Institut в Україні спільно з Німецькою бібліотечною асоціацією за підтримки Українського інституту книги.
📚До Валізки увійшли перевірені книжки, дружні до дітей, зокрема такі, що допомагають впоратися з травматичним досвідом.
😀 Вже невтерпець дізнатися, а що ж то за Інспектор Дил? Чекаємо вас найближчого вівторка!
👉Звертаємо вашу увагу, що з 1 березня Творчі Читання розпочинатимутся о 16:00.

🏡 вул. Освіти, 14а
📅 5 березня о 16:00
💸 Вхід вільний
✔ Укриття є

вівторок, 27 лютого 2024 р.

Літературні читання на Солом'янці: Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди - амбасадор видавництва "Наш Формат"

Шановні любителі читання! 📖
Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди запрошує вас на засідання нашого читацького клубу "Літературні читання на Солом’янці"!
😀Раді нагадати, що ми цьогоріч є амбасадором видавництва "Наш Формат", тож і запрошуємо вас на захопливу подорож у світ нових книжок видавництва, які вже є в нашій бібліотеці!
Запрошений спеціальний гість - представник видавництва "Наш Формат".
✅Приєднуйтеся до нашої літературної спільноти, діліться своїми враженнями та знайомтеся з цікавими творами разом з нами!
Дата: 28 лютого
Час: 16:00
Адреса: Вулиця Освіти, 14а
😍Не пропустіть цю можливість зануритися у світ якісної літератури та обмінятися думками з однодумцями!

Літературно-музична зустріч "Пісня буде поміж нас"

💖Центральна районна бібліотека імені Григорія Сковороди запрошує усіх 3-го березня о 12:00 на ювілейну літературно-пісенну зустріч, присвячену геніальному українському творцю музично-пісенних шедеврів Володимиру Івасюку.

Усім, хто хоче і любить співати, активні учасники недільних зібрань запропонують виконати невмирущі хіти поета і композитора Володимира Івасюка, серед яких "Водограй", "Дві скрипки", "Відлуння твоїх кроків", "Я піду в далекі гори", "Мальви", "Червона рута" та інші.

👀До сьогоднішнього дня залишається загадкою феномен пісенного генія Івасюка і, напевне, що ніхто ніколи його не розгадає, бо це є божий промисел. А для нас і світу видатний маестро залишив свої невмирущі неповторні хіти, які ми запрошуємо виконати 3-го березня у читальній залі нашої бібліотеки.
☝А також пропонуємо усім, хто хоче поглибити і вдосконалити свою майстерність вокального співу, відвідувати індивідуальні заняття у вокальній студії на Освіти, які проводяться у бібліотеці щовівторка та щочетверга о 10:30