вівторок, 3 грудня 2019 р.

Зустріч із затятою грибаркою Зінаїдою Косинською. Презентація книжок «Мухомори, парасолі, печериці» та «Болети»

Сб, 7 грудня о 12:00
Центральна районна бібліотека ім. Ф.М. Достоєвського, вул. Освіти 14А
Киев, 03037 Ukraine
Друзі, чи хтось із вас добре знається на грибах? Для непрофесіоналів розрізняти гриби – задача надскладна, ризикована, ба більше – небезпечна! Зустріч із затятою грибаркою Зінаїдою Косинською допоможе вам краще орієнтуватися у грибному світі!
Вашій увазі буде представлено другу із серії запланованих книгу «Мухомори, парасолі, печериці» про пластинчасті (агарикальні) гриби, яка охоплює названі роди і схожі суміжні. Вона має 320 сторінок, понад 700 кольорових фотографій (хоча і невеличкого формату, але у якісному виконанні завдяки видавництву «Арт Економі»). У фотографіях і описами подано більш як 130 видів грибів, що є найширшим представленням цих родин в українській науково-популярній літературі. Книга може використовуватися грибарями, що прагнуть розширення своїх знань про їстівні і отруйні види з цих родин, буде корисною працівникам лісогосподарчої галузі, студентам на біологічних факультетах, бо дозволяє визначати багато видів за макроознаками. Написана доступно, проілюстрована гарно, буде цікавою читачам від 8 до 80 і старше.
Додатково:
Перша з серії книга – «Болети», про гриби з трубчастим гіменофором, вийшла торік, друга – цієї осені, а нині авторка вже працює над третьою – «Сироїжки та молочаї». Книги укладаються з метою максимального охоплення видового складу макроміцетів – грибів розміром від 2-3 см у перерізі шапинки, і до найбільших (20-30 см діаметром) з подачею по родинам, родам і групам видів, тобто близькі і схожі гриби книгою або частиною книги, системно, з кольоровими фотографіями різного віку, різновидів, розрізу, деталей, важливих для визначення, пояснення способів розрізнення так званих «двійників», тобто їстівного і отруйних, з якими можна сплутати.
Для цього у пані Зінаїди є власний досвід грибника і взагалі лісового мешканця, час (вона пенсіонер, інвалід за загальним захворюванням), навички системного викладу матеріалу (вища освіта, викладацька діяльність), досвід праці на форумах і в грибних групах як експерта, що визначає гриби за фотографіями. У 2009 році з виходом на пенсію по інвалідності стала активно вивчати гриби, збирати архів власних фотографій. За визначенням деяких грибів зверталась у відділ мікології Інституту ботаніки у Києві. Дуже допоміг знаний фахівець Микола Придюк, він же забезпечив науковою літературою в електронному вигляді. Працюючи у групі «Гриби України» з 2012 року, стала думати про те, щоб втілити його у книгу про гриби, потім вирішено було спробувати видати серію книг. Що і відбувається. Ця ніша в українськомовному сегменті практично дуже малолюдна, авторка відома в цільовій аудиторії – серед грибників, її шанувальники – переважно з «грибної» групи. Видає книги власним коштом, також частина бюджету формується передплатою з внесків членів грибної групи і паралельних.

Немає коментарів:

Дописати коментар