Ресурси Києва - користувачам бібліотек

"Ресурси міста користувачам бібліотек" 
загальносистемна програма залучення і використання культурно-мистецьких та інформаційних ресурсів міста Києва в бібліотечному обслуговуванні громади, розвитку і покращення якості життя мешканців району 

Зараз вже неважливо, хто володіє активом,  
важливо - хто і що може зробити з інформацією про нього

Місце створення: Централізована бібліотечна система Солом'янського району міста Києва.
Координаційний центр: Центральна районна бібліотека імені Ф.Достоєвського (м. Київ, вул. Освіти, 14-а)  
Термін реалізації програми - 4 роки (2017-2020 рр.)
Програма складається з десяти проектів:

Місія проекту - перетворення бібліотек в комплекс культурних закладів міського значення, який акумулює інформацію про інтелектуалізацію суспільного життя та надає громадському простору особливого культурного сенсу. Створення умов для творчої активності громадян, формування в місті громадянського суспільства європейського рівня.

Ціль проекту - забезпечення доступності до культурних надбань та інофрмаційних ресурсів міста, відкритості інформаційно-культурної системи міста до сучасних культурних процесів, умов для ефективного використання різних ресурсів, сприяння обміну та мобільності творчих людей та ідей з містянами, використання і просування київського культурного продукту, підтримка інновацій, нових знань, креативних форм, підвищення ефективності їх використання.

Характеристика існуючої ситуації
Основне завдання бібліотек - бути посередником між тими, хто створює культурні продукти, і тими, хто їх споживає. Сьогодні культура відіграє велику роль у досягненні довгострокових програмних цілей демократичного руху: формування і зміцнення громадянського суспільства, розкриття творчих здібностей людини, поглиблення демократії, побудова правової держави. Оскільки центром культури є людина, то особливе місце в соціальному житті займають і питання освоєння нею культурного середовища, і проблеми, пов'язані з досягненням нею високої якості в процесі створення і сприйняття культурних цінностей. Освоєння культурних багатств минулого виконує інтегрувальну функцію в життєдіяльності кожного суспільства, гармонізує буття людей, пробуджує у них потребу в збагненні світй в цілому. А це має величезне значення для пошуку загальних критеріїв прогресу.
Сфера культури є показником реалізації прав людини: на ідентичність, національну пам'ять, почуття власної гідності та соціальної злагоди. Культура сприяє розвитку творчої економіки, інноваційної політики та активній участі громадськості в побудові сучасної демократичної держави. Доступність культурних надбань і культурних ресурсів є важливою передумовою соціального та духовного розвитку, творчої реалізації особистості.
Ми живемо в столиці великої держави, яка має потужний інформаційний і культурний потенціал. Київ має значні історико-культурні рекреаційні ресурси; історичні, історико-архітектурні пам'ятки, пам'ятки сучасної архітектури, унікальні споруди, які дуже важливі для формування світогляду, задоволенння матеріальних і духовних потреб. 
Київ - одне з найгарніших європейських міст. Йому випала доля стати колискою однієї зі свтових цивілізацій - слов'янсько-православної. Відзначаючись чисельністю православних монастирів і церков, Київ став священним містом для всього східнослов'янського світу.
Київ - місто-музей. На його території розміщено більше 50 різнопрофільних музеїв.
У підпорядкуванні міста знаходяться 20 театрів, 9 концертних установ.
Київ називають містом-садом, містом, де ділове життя можна легко поєднати з примним відпочинком. У місті близько 70 парків, багато з яких мають природні водоймища. 
У Києві ведуть кіновиробництво державні кіностудії: Національна кіностудія художніх фільмів імені О.Довженка, Національна кіноматека України, Українська кіностудія анімаційних фільмів, Українська кіностудія хронікально-декументальних фільмів. 
Андріївський узвіз, який часто називають "Київський Мон Мантр", - місце вільного зібрання народних майстрів, сучасних українських митців, творчої молоді України - завжди вражає своїм колоритом і мистецькою різноманітністю. Це своєрідний мистецький світ, який приваблює численних туристів можливістю доторкнутися до живого традиційного і сучасного мистецтва. Андріївський узвіз демонструє неповторний колорит київського мистецького життя і є ознакою духовної активності усіх киян.
В Києві зосереджено 2076 суб'єктів видавничої справи.
Місцезнаходження Києва на стику Заходу і Сходу сформувало неповторний історико-культурний колорит, сприяло розквіту духовності, толерантності, доброзичливості та гостинності. У мегаполісі, в оточенні величезного потоку івформації, проживає біля 3-х мільйонів людей, для яких важливо знайти інформацію чи послугу, потрібну саме їй.
Завдання публічних бібліотек - постійно оновлювати репертуар своїх послуг, опереативно і якісно задовольняти інформаційні потреби користувачів. Таким чином, точка перетину інформаційних потоків міста та інформаційних потреб містян знайбена - це бібліотека.  
  


Немає коментарів:

Дописати коментар