пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Пам'ятки Борисполя

Наші віртуальні краєзнавчі подорожі Київщиною тривають! Цього разу разом із бувалим мандрівником В'ячеславом Жмиховим ми запрошуємо вас 5 березня до нашої бібліотеки на захопливу лекцію про Бориспіль.

Чи знали ви, що Бориспіль – одне з найдавніших міст Київщини, історія якого сягає тисячолітньої давнини? Його назва вшановує князя Бориса, єдиний в Україні монумент якому є родзинкою міста. Хоча стародавні пам’ятки до наших днів не дійшли, Бориспіль може пишатися залізничним вокзалом 1901 року та земською школою початку ХХ ст.
Місто нерозривно пов’язане із постаттю Павла Чубинського, автора слів Гімну України. Тут він жив, тут і похований на Книшовому кладовищі.
А ще Бориспіль вражає сучасною архітектурою. Наприклад, Покровський собор, будівництво якого розпочалося у 1990 році. Його неовізантійський стиль, мозаїки та розписи – це своєрідна данина пам’яті старовинній церкві Летська божниця на честь святих Бориса і Гліба, що височила тут з XII до XVII ст.

В’ячеслав Жмихов неодноразово відвідував Бориспіль та готовий поділитися з вами своїми відкриттями! Приходьте послухати розповідь про це самобутнє місто. Обіцяємо, буде цікаво!
Тож до зустрічі!

Показ конопляного одягу від Людмили Зоряни

Українська культура – це жива спадщина, що передається через покоління. Вишиті рушники, традиційний одяг, прикраси – кожен елемент несе в собі символи сили, любові та благополуччя. Але чи достатньо ми знаємо про ці скарби?

9 березня о 12:00 запрошуємо на показ конопляного одягу від Людмили Зоряни та виставку українських рушників. Також будуть представлені авторські прикраси. Це можливість побачити, як традиція живе й змінюється. Представляти одяг будуть моделі з "Елеганс груп".
В експозиції:
  • Клембівські рушники з Вінниччини, вишиті на дві сторони
  • Кролевецькі рушники з Чернігівщини – витончені ткані орнаменти
  • Рушники Київщини та Полтавщини
Музичну атмосферу під гітару створить Наталя Полтавець.
Це прекрасна нагода відчути зв’язок між минулим і сучасним, доторкнутися до спадщини, що живе в орнаменті. Приходьте!
Дата: 9 березня
Час: 12:00
Де: вул. Освіти, 14а
Вхід вільний

четвер, 27 лютого 2025 р.

Творчі читання: Поліанна


На Творчих Читаннях 4 та 8 березня знайомитимемося з романом-бестселером "Поліанна" від американської письменниці Елеонор (Елінор) Портер – про дівчинку-сироту, яка знаходить позитив у будь-яких обставинах і ситуаціях.

Батьки Поліанни померли, і весь її спадок – лише декілька книжок. 11-річна дівчинка приїжджає до своєї тітки міс Поллі Ґарінгтон, що живе одна в величезному будинку. Тітка педантична, сувора й дає згоду на приїзд племінниці виключно з почуття обов'язку.
Поліанна – цілковита протилежність тітки Поллі: вона активна, життєрадісна, розсудлива. Дівчинка вчить своє оточення "грі в радість", якої її навчив свого часу батько, пояснивши, що треба радіти всьому тому, що в тебе є…

Українські школярі залюбки вивчають твори "Поліанна" та "Поліанна дорослішає" у школі. Тож до зустрічі наступного вівторка і суботи!

Цікаві факти про "Поліанну":
  • Оригінал роману опублікований в 1913 році. На піку своєї популярності книга була знана як "Весела дівчина".
  • За мотивами "Поліанни" в США та інших країнах знято кілька телесеріалів і фільмів, перший з яких побачив світ 1920 року.
  • Внаслідок успіху роману з'явилися слова: прикметник "поліаністичний" й іменник "поліанізм", які стали популярними термінами для опису типу особистості з невгамовним оптимізмом, що зберігається навіть за найнесприятливіших чи знеохочувальних обставин. Іноді їх використовують у принизливому розумінні, коли оптимізм є надмірним до наївності або в ситуації відмови прийняти факти невдачі.
  • У 2002 році жителі Літтлтона, штат Нью-Гемпшир, відкрили бронзову статую на честь Елеонор Портер, авторки книг про Поліанну та однієї з найвідоміших мешканок міста. Статуя зображує усміхнену Поліанну з широко розкинутими руками для привітання.
  • Існує кілька перекладів "Поліанни" українською – від різних видавців і перекладачів. Ім’я дівчинки (мати назвала доньку на честь своїх сестер Поллі і Анни) і авторки вони подають по-різному – Поліанна та Полліанна. Але суті справи це не змінює – книга давно стала класикою дитячої літератури, і її читають!

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Запрошуємо на благодійний ярмарок до Масниці!

Приєднуйтесь до заходу! На вас чекають:
  • Традиційні українські страви
  • Смаколики та гарячий чай
  • Сувеніри
Підтримуємо збір волонтерки Марини Карачун-Мисяк на турнікети Sich та доукомплектацію аптечок для військових, які перебувають на гарячих напрямках. Ваша підтримка може врятувати життя!
Дата: 27 лютого
Початок об 11:00
Місце: вул. Освіти, 14а

понеділок, 24 лютого 2025 р.

"Лірика маріупольських бомбосховищ" Оксани Стоміної

Друзі, 2 березня о 12:00 запрошуємо на презентацію книги "Лірика маріупольських бомбосховищ" Оксани Стоміної – української поетеси, свідка трагічних подій оборони Маріуполя, яка на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну перебувала в Маріуполі. Чоловік Оксани, Дмитро третій рік у полоні.

Ця поетична збірка, що вийшла нещодавно за підтримки видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", містить документальні фото з об’єктивів відданих маріупольців, що знаходили сили і сміливість фіксувати події в облозі. На презентації ми познайомимося з ними ближче.

Ось як сама Оксана пише про книгу:
"Ця книжка далась мені важко. Це не стільки поетична збірка, скільки меморіал. В пам'ять про загиблих, про зруйновані міста й скалічені долі, про те, що неможливо відбудувати й те, що відбудується обов’язково. З глибокою повагою та вдячністю до захисників і думкою про полонених. З впертою вірою в справедливість. З теплом до наших неймовірних людей і зневагою до ворогів. А головне – з любов’ю, яка не перестає і точно приведе нас до перемоги. Я не складаю вірші, я просто записую те, що не можу втримати всередині. Під обкладинкою – римоване особисте. Моє і наше. Наше із вами. Важке, сумне, написане напомацки в темряві маріупольського підвалу, наговорене на диктофон дорогою з Байкового кладовища, виплакане біля стіни Михайлівського… Тут – смс вбитій росіянами подрузі та листи чоловікові в полон. Тут те, що сниться після поганих новин, або пишеться в невиразному передчутті, за лічені хвилини до телефонного дзвінка... Присвяти, імена, присвяти. Навіть трохи пафосу. Такий собі "підвальний пафос", щоб втриматись на плаву. Бо, як виявилось, коли на голову падають бомби, автоматично починаєш розмовляти голосно, так, щоб перекричати канонаду. Ці тексти автентичні – зі зморшками і подряпинами на тілі. Хочу, щоб вони залишались в первинному вигляді. Бо здебільшого вони написані в такому стані, коли не обираєш слів, коли слова обирають тебе. Я не збираюсь це забути. Маю розповісти онукам. Тому – книжка. Для самої себе й для тих, хто теж не хоче забути."

Тож закликаємо вас, друзі, прийти й розділити з нами свідчення про українців, на долю яких випали жахливі випробування війною.

середа, 19 лютого 2025 р.

Творчі читання: "Ключі сили"

На Творчих Читаннях 25 лютого ми з читайликами здобудемо "Ключі сили" і дізнаємося про способи самодопомоги від знаної української психологині й письменниці Світлани Ройз.

Книжка Світлани Ройз присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися, скажімо, зі страхом темряви? Як дитина може виявляти свою злість, щоб не поводитися агресивно і водночас не придушувати емоцію всередині? Чому ми сумуємо і чи можна заприятелювати з печаллю? Яким чином сила провини може перетворитися на відповідальність? І чому насправді так важливо отримати силу, яку дає радість? Як навчитися радіти і як радість заряджає нас, немов батарейка?

Не прочитавши, не матимете Ключів Сили! Тож приходьте наступного вівторка!