четвер, 27 лютого 2025 р.

Творчі читання: Поліанна


На Творчих Читаннях 4 та 8 березня знайомитимемося з романом-бестселером "Поліанна" від американської письменниці Елеонор (Елінор) Портер – про дівчинку-сироту, яка знаходить позитив у будь-яких обставинах і ситуаціях.

Батьки Поліанни померли, і весь її спадок – лише декілька книжок. 11-річна дівчинка приїжджає до своєї тітки міс Поллі Ґарінгтон, що живе одна в величезному будинку. Тітка педантична, сувора й дає згоду на приїзд племінниці виключно з почуття обов'язку.
Поліанна – цілковита протилежність тітки Поллі: вона активна, життєрадісна, розсудлива. Дівчинка вчить своє оточення "грі в радість", якої її навчив свого часу батько, пояснивши, що треба радіти всьому тому, що в тебе є…

Українські школярі залюбки вивчають твори "Поліанна" та "Поліанна дорослішає" у школі. Тож до зустрічі наступного вівторка і суботи!

Цікаві факти про "Поліанну":
  • Оригінал роману опублікований в 1913 році. На піку своєї популярності книга була знана як "Весела дівчина".
  • За мотивами "Поліанни" в США та інших країнах знято кілька телесеріалів і фільмів, перший з яких побачив світ 1920 року.
  • Внаслідок успіху роману з'явилися слова: прикметник "поліаністичний" й іменник "поліанізм", які стали популярними термінами для опису типу особистості з невгамовним оптимізмом, що зберігається навіть за найнесприятливіших чи знеохочувальних обставин. Іноді їх використовують у принизливому розумінні, коли оптимізм є надмірним до наївності або в ситуації відмови прийняти факти невдачі.
  • У 2002 році жителі Літтлтона, штат Нью-Гемпшир, відкрили бронзову статую на честь Елеонор Портер, авторки книг про Поліанну та однієї з найвідоміших мешканок міста. Статуя зображує усміхнену Поліанну з широко розкинутими руками для привітання.
  • Існує кілька перекладів "Поліанни" українською – від різних видавців і перекладачів. Ім’я дівчинки (мати назвала доньку на честь своїх сестер Поллі і Анни) і авторки вони подають по-різному – Поліанна та Полліанна. Але суті справи це не змінює – книга давно стала класикою дитячої літератури, і її читають!

Немає коментарів:

Дописати коментар